Bulduğu telefonu kullanan Pendikli Halis’e şok

Pendikli Halis K. isimli vatandaş, bulduğu bir telefonu 6 ay kullandığı için “Kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerinde tasarruf” suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle soruşturma başlatıldı.

Pendik’te Ahmet A. isimli kişinin kaybettiği telefonu bularak kullanmaya başlayan Halis A. polis tarafından yakalandı. Kendi SİM kartını takarak telefonu 6 ay kullanan Halis K. için “Kaybolmuş veya hata sonucu ele geçmiş eşya üzerinde tasarruf” suçundan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle soruşturma başlatıldı.

Şehitler için lokma dağıtacak

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma, Uzlaştırma Bürosuna intikal etti. Telefonun sahibi olan Ahmet A., Halis K.’nın Pendik Bahçelievler camisinde teravih namazı öncesi şehitler adına lokma dağıtması teklifinde bulundu. Halis K.’nın teklifi kabul etmesi ile taraflar uzlaştı.

1 Haziran 2017 tarihinde imza altına alınan Uzlaştırma Raporu ile, şüpheli Halis K.’nın 8 Haziran 2017 tarihinde Bahçelievler camisinde teravih namazı öncesi lokma dağıtması kararlaştırıldı.