Lüks araç çetesi Pendik’te Gyrokopter ile yakalandı

Emere Belözoğlu, Ozan Tufan ve Volkan Şen gibi futbolcuların da müşteki sıfatıyla ifadesinin alındığı lüks araç çetesi davasında şok bilgilere ulaşıldı. Yurda kaçak yollarla lüks araç sokan “Erşahinler Çetesine” yönelik operasyon kapsamında 13 kişi tutuklandı. Örgüt üyelerinin Pendik Limanı’ndan konteyner içerisinde yurda kaçak gyrokopter soktukları da tespit edildi. Gyrokopter liman içerisinde yakalandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen “lüks otomobil kaçakçılığı” soruşturmasında detaylar ortaya çıktı. Çetenin yurtdışı sorumlusu olan Hamza Güleç’in konteyner içerisinde Pendik limanından yurda kaçak helikopter de soktuğu belirlendi. Teknik ve fiziki takip sonucu helikopter limandan çıkmadan yakalandı.

1 polis çete ile işbirliği yapıyormuş

Bunun yanında örgüt lideri Nurbari Erşahin’in yanında biri polis diğeri vergi dairesi çalışan iki memur da operasyon kapsamında tutuklandı. ÖTV vergisi alınmadan sisteme işlenen bu araçlar normal piyasa fiyatının altında satılıyor. Operasyon kapsamında bu şekilde 21 lüks araç ele geçirildi. Araçların piyasa fiyatı ise 20 milyon liranın üzerinde.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar