Süleyman Soylu’ya suikast planlayan DHKP-C’li öldürüldü

İstanbul Kadıköy’de dün gece bir eve terör operasyonu yapıldı. Operasyon sırasında bir kişi öldürüldü. Emniyet kaynaklarından yapılan açıklamada; şahsın DHKP-C’li olduğu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya suikast hazırlığında olduğu bildirildi.

Olay, İstanbul Kadıköy’de Koşuyolu Mahallesi Betül Sokak üzerindeki bir sitede bulunan bir adreste gerçekleşti. Adrese baskına gelen polis güçleri evde bulunan şüpheliyi ölü olarak ele geçirdi. Polis, bölgeyi güvenlik çemberine alarak söz konusu adreste arama yaptı. Olay Yeri İnceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısının, ceset ve olay yerindeki incelemeleri saat 05.00 sıralarında tamamlandı. Şüphelinin ölü bedeni zırhlı araçlar eşliğinde otopsi için Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Öldürülen şüphelinin İnanç Öskeskin isimli DHKP-C militanı olduğu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya suikast hazırladığında olduğu açıklandı. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ortaklaşa düzenlenen operasyonun düğmesine, terör örgütü DHKP/C’nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya suikast düzenlemeyi planladığının belirlenmesinin ardından basıldığı öğrenildi.