HALKEVLERİ, ÖDP: Adalet yürüyüşü için Güvenpark’ta olacağız

Halkevleri ve ÖDP’den, CHP’nin Ankara Güvenpark ve İstanbul Maçka’daki eylemlerine destek çağrısı geldi. Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy “Adalet ve demokrasi için yarın Güvenpark ve Maçka’dayız” dedi. ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş da Güvenpark’ta olacaklarını açıkladı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, CHP’nin yarın saat 11.00’de Ankara Güvenpark’tan başlatacağı yürüyüşe destek vereceğini açıkladı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, CHP’nin Enis Berberoğlu için yarın (Perşembe) Ankara’dan İstanbul’a başlatacağı yürüyüşe destek için orada olacaklarını açıkladı.

Konuya ilişkin Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nden yapılan açıklamada da, ”Kemal Kılıçdaroğlu 11.00’de Ankara’dan #AdaletiçinİstanbulaYürüyor Başkanlar Kurulu üyemiz Alper Taş, ve Parti heyetimiz Güvenpark’ta olacak” denildi.

NE OLMUŞTU

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanmış ve Maltepe Cezaevi’ne gönderilmişti. Tutuklanmaya tepki gösteren Kılıçdaroğlu yarın (Perşembe) Adalet için Ankara’dan İstanbul’a yürüyüş başlatacağını açıklamıştı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar