CHP İzmir İl Örgütü, Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek vermek için İstanbul’a doğru yürüyüş başlattı

CHP İzmir İl Örgütü, Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne destek vermek için İstanbul’a doğru yürüyüş başlattı.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’ne İzmir Örgütü de tam destek verme kararı almıştı.

İstanbul’a yürüme kararı alan il örgütü, dün akşam Gündoğdu Meydanı’nda Adalet Nöbeti’nin startını da verdi. Bugün sabah saat 10.00’da Gündoğdu Meydanı’nda yürüyüş için toplanıldı ve harekete geçildi. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan yürüyüşün güzergahı ve zamanlaması, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Gebze’de buluşulacak şekilde ayarlandı.

BUGÜN BORNOVA, YARIN MANİSA
Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüşe ilçe belediye başkanları, Parti Meclisi üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Katılımcılar üzerlerine adalet yazılı tişörtler giydiler. Yürüyüş ile ilgili olarak ise günün programı belli oldu. Meydan’dan Kordon istikametine devam eden kortej Liman üzerinden Bornova merkezine ilerleyecek. Yürüyüşün ilk etabı Bornova’da tamamlanacak ve ertesi gün Manisa’ya yürünecek. Yürüyüşe ayrıca ambulanslar da eşlik edecek.

‘ADALET İSTİYORUZ’
CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ise yaptığı açıklamada, kortejin en başında yer aldı. Güven tarafından yapılan açıklamada, “Milletvekilimiz Enis Berberoğlu kendisi yurtsever bir insandır. Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine bağlıdır. Derhal bırakılmasını istiyoruz. Haksız bir karar ile 25 yıl hapsi istenmektedir ve tutuklanmıştır. Adaleti gölge altında bırakan kararın son bulması için Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu bir yürüyüş başlattı. Biz bu yürüyüşü destekliyoruz. İzmir’den ‘adalet istiyoruz’ diye haykırıyoruz. Yürüyüşümüzün ilk etabı Bornova’da bitecek. Daha sonra Manisa örgütü ile hareket edeceğiz” denildi.

Yürüyüşe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katılması bekleniyor.