Kartal 24 Maçka Parkı’ndan canlı yayın yaptı

İstanbul Kartal’ın en çok okunan haber sitesi Kartal 24 Gazetesi bugün Maçka Parkı’nda Adalet talebini canlı yayınladı. CHP milletvekili Enes Berberoğlu’nun cezaevine gönderilmesinden sonra, Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’dan İstanbul’a Adalet Yürüyüşü başlattı. İstanbul’daki Adalet talep eden vatandaşlar da Maçka Parkı’nda nöbete başladı. Binlerce insanın ziyaret ettiği Maçka Parkı’nda çeşitli etkinlikler de düzenleniyor.

Maçka Parkı’ndan canlı yayınladığımız görüntüleri aşağıdaki videolardan tekrar izleyebilirsiniz.

Hüsnü Mahalli’nin konuşması

Erdoğan: Yargı sizi de davet ederse şaşırmayın

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu’na sert sözlerle yüklendi:

“Eğer yargı bu tür baskılar altında kalırsa biz yargıdan adaleti nasıl bekleyeceğiz? Ürkeklik, yargıya baskı, kusura bakmayın, adaletin gelişini sağlamaz. Öyle elde ‘adalet’ pankartlarıyla dolaşmak da adaleti getirmez. 138. madde A’dan Z’ye herkes için çalışır ve yargı yarın eğer sizi de bir yerlere davet ederse şaşmayın.” dedi.

CHP: Erdoğan yine yargıya talimat veriyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adalet Yürüyüşü’ne ilişkin sarf ettiği sözlere yanıt verdi. Tezcan, “Huylu huyundan vazgeçmez. Erdoğan yine yargıya talimat vermeye başlıyor. Türkiye’deki butün bu adaletsiz sürecin sorumlusu Erdoğan’ın kendisidir” diye konuştu.