Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi’nin taşınma planı son aşamada

Kartal’daki Yavuz Selim Devlet Hastanesi başka bir ilçeye taşınıyor. 9-11 Haziran’da gerçekleştirilen İstanbul il sağlık yatırımları değerlendirme toplantısında son planlamalar tamamlandı ve hastanenin Kartal’dan başka bir ilçeye taşınması kesinleşti. 2013 yılında gündeme getirdiğimiz iddia gerçek oluyor, hastane ilçe dışına taşınıyor. Hastanenin Kartal’dan başka ilçeye taşınma kararı, Kartal çapında bir referandum yapılmadan alındı.

Daha önce Kartal 24 Gazetesi, Pendik Belediyesi’nden aldığı habere göre hastanenin Kartal’dan Pendik’e taşınacağını duyurmuştu. Kartal Tren İstasyonu üstündeki ana binasında bakım, tadilat geçirmiş olan hastane, uzun bir süredir diğer poliklinik binaları ile de hizmet verirken, artık modern ve yeni bir ana binaya kavuşacak, fakat bu bina Kartal’da olmayacak.

9-11 Haziran’da gerçekleştirilen İstanbul il sağlık yatırımları değerlendirme toplantısında üzerinde görüş birliğine varılan kararlara göre bundan sonra Kartal Yakacık Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yataklı hasta hizmeti ve ameliyathaneler kapatılacak, yalnızca basit poliklinik hizmeti verilecek ve Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne devredilecek.


Güncelleme: 9 Haziran 2017

Kartal’daki Yavuz Selim Devlet Hastanesi başka bir ilçeye taşınıyor. 9-11 Haziran’da gerçekleştirilen İstanbul il sağlık yatırımları değerlendirme toplantısında son planlamalar tamamlandı ve hastanenin Kartal’dan Tuzla’ya taşınması kesinleşti.