Sancaktepe’deki kazadan dolayı 13 yaşındaki çocuğa 11 yıl hapis istemi

Sancaktepe’de 8 Haziran 2017 tarihinde meydana gelen elim trafik kazasında, 13 yaşındaki çocuğun kullandığı panelvan tipi bir minibüs iki çocuğun ölümüne neden oldu. Olay, saat 18:00 sıralarında Sancaktepe Filiz Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, sokak içinden aşırı şekilde hızlı dalarak geçmeye çalışan bir minibüs, direksiyon hakimiyetinin kaybolması sonucu yolda oynayan bir çocuğa çarpıp ardından bir eve daldı.

4 yaşındaki Elif Dursun ve 9 yaşındaki Efe Yavuz Tepe’nin ölümüne neden olan minibüsü kullandığı iddia edilen 13 yaşındaki R.A. ile babası İ.A. emniyetteki işlemlerinin ardından öğle saatlerinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilip tutuklanmıştı. Savcılık, tutuklu sanık R.A.’nın, “Bilinçli taksirle iki kişinin ölümü bir kişinin de yaralanması” suçundan 11 yıl 3 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanması için dava açtı.

Kazadan sonra olay yerinden kaçan R.A., babası tarafından gittiği dedesinin evinden alınarak polise teslim edilmişti.

9 Haziran tarihinde adliyeye çıkarılan R.A., “Bilinçli taksirle birden çok kişinin ölümüne bir kişinin de yaralanmasına” neden olduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.