Pendik’te şort giyen kadına saldıran adamdan ilk açıklama: Giyim tarzı tahrik etti

Pendik-Aydos hattında sefer yapan bir minibüste seyahat eden 21 yaşındaki kadına, iddiaya göre ‘Ramazan’da mini etek giydiği’ gerekçesiyle tokatlı saldırı gerçekleştirildi.

İstanbul’da bir kadına ‘şort giydiği’ gerekçesiyle saldıran adam, “Bayanın apış arası gözüküyordu, benim dikkatimi çekti, niyetli olduğum için bayan şahsı ikaz ettim. Minibüsten ineceğim esnada elimin tersiyle yalnızca yüzünü ittim” dedi.

Saldırının görüntüleri de ortaya çıktı.

BirGün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre saldırgan Ercan Kızılateş, polisteki ifadesinde, 14 Haziran’da saat 14.50 sıralarında Pendik ilçe merkezinden eve gitmek için Aydos minibüsüne bindiğini söyledi.

‘Sen de o zaman bakma arkadaşım’

Sağlam’ın ayakta yolculuk yaptığını, daha sonra ön kısımdaki koltuğa oturduğunu anlatarak şunları kaydetti: “Bayanın apış arası gözüküyordu, benim dikkatimi çekti, niyetli olduğum için bayan şahsı ikaz ettim. Bayana ‘Arkadaşım edep ve haya denen bir şey var, sizin bu şekilde toplu taşıma aracına binmeniz hiç yakışık almamış’ dedim. Bayan bunun üzerine bana hitaben ‘Sen de o zaman bakma arkadaşım’ dedi.

‘Sadece elimin tersiyle yüzünü ittim’

Daha sonra aynı bayan ‘Nefis denen bir şey var’ dedi ve önüne döndü. Ben de ‘Evet haklısınız, nefis denen bir şey var’ dedim. ‘İnsanlar nefsine bazen hakim olamıyor, sizin bu giyim tarzınız benim nefsimi tahrik etti’ dedim. Daha sonra bayan ‘Öf’ diyerek önüne döndü. Bayan şahıs telefonla biriyle konuşurken ‘Adamın birisi bana salak salak nasihat ediyor, dinden imandan bahsediyor’ dedi. Ben de konuşmaları duydum, önce bir şey söylemedim. Daha sonra bayanın sözleri çok zoruma gittiği için ben de ayağa kalkarak bayana minibüsten ineceğim esnada ‘Karşındaki insana hakkında doğru konuş’ dedim ve elimin tersiyle yalnızca yüzünü ittim.

Öte yandan saldırının görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde saldırganın oturan kadına sertçe vurduğu, daha sonra da kendini savunan kadını darp ederek kaçtığı görülüyor.

Minibüste bulunan diğer insanlarınsa saldırıya müdahale etmeyerek olayı izlemesi dikkat çekti.

Saldırgan ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar