Alaattin Çakıcı için Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni kurşunlayan adama 15 yıl hapis istemi

Bolu F Tipi Cezaevi’nde yatan Alaattin Çakıcı’nın, Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedavi için getirilirken nakil aracında bekletilmesine kızarak başhekim yardımcısını ayaklarından vurmak için hastanede ateş eden Ferdi Elbiseci hakkında, 4,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

26 Ocak’ta hastane koridorlarında “Alaattin Çakıcı gibi milliyetçi bir şahıs nasıl bu hastanede tedavi edilmez?” diye bağırıp kurşun yağdırdıktan sonra mermileri bitince güvenlik görevlileri tarafından yakalanan Ferdi Elbiseci, emniyetteki sorgusunda, eylem için kendisine 200 bin lira teklif edildiğini, fakat olay öncesinde ve sonrasında bu parayı alamadığını söyledi.

Ferdi Elbiseci savcılıktaki ifadesinde, 25 Ocak 2017 tarihinde Barış D.’nin akşam saat 20.00 sıralarında kendisine Facebook üzerinden mesaj yazarak, ‘yüz bin liralık bir iş var. Bu işi sen yapar mısın?’ diye sorduğunu belirterek, “işin ne olduğunu sorduğumda, ‘birini tehdit edip, silahla havaya ateş edeceğimi’ söyledi. 200 bin liraya işi kabul edebileceğini, 20 bin lirayı kendisinin alıp, 180 bin lirayı bana vereceğini söyledi. Hatta, ‘olay sırasında, Alaattin Çakıcı’nın ismini kullanırsan nam yaparsın. Alaattin Çakıcı’nın ailesine girersin’ dedi. Bunun üzerine Facebook’tan evimin adresini verdim. Bir süre sonra gelip beni aldı. 400 lira para ve olayda kullanacağım silah ve mermileri verdi. Sabah hastaneye gidene kadar 5 tane bira içtim” dedi.

Soruşturmayı yürüten Anadolu Cumhuriyet Savcılığı şüpheliler hakkında iddianame hazırladı.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar