Kartal’daki hastanede çalışan doktor suçüstü yakalanarak tutuklandı

- Yorumla

İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde iddiaya göre “bıçak parası” isteyen bir operatör hekim tutuklandı.

Vatan’da yer alan habere göre, Kalp Damar Cerrahisi’nde 10 Mayıs’ta meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti: Bir süredir bacağındaki toplardamar genişlemesi rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören Yeşim K., randevu sisteminden Operatör Doç. Dr. Yücel Özen’den randevu aldı. Dr. Özen, muayene ettiği hastasına bacağındaki varis rahatsızlığını göstererek küçük bir ameliyatla halledebileceğini söyledi. İddialara göre Dr. Özen, hastasından 500 TL katater parası istedi. Hasta Yeşim K.’nin ameliyatı kabul etmesiyle hastaneye yatış işlemleri için hazırlıklar başladı. Doktorun istediği röntgen film çekimlerinin ikisinin sonraki güne kalması nedeniyle Yeşim K. doktoruyla yeniden görüştü.

Parayı alamadan cezaevine gönderdiler

İddialar göre Yeşim K. “parayı nereye yatıracağım” sorularına doktorun “İki gün sonra gel parayı da getir. Parayı bana verirsin” demesi üzerine durumdan şüphelendi. Yeşim K. hastaneden ayrılışının ardından Sağlık Bakanlığı’nın Alo 184 hattını aradı. Bakanlıktan böyle bir uygulama olup olmadığını sordu. Bakanlık yetkililerinin “Böyle bir uygulama kesinlikle yok. Para vermeyin, şikayetçiyseniz de işlem başlatalım” demesi üzerine doktordan şikayetçi oldu. Bir polis Yeşim K.’nin ağabeyi kılığına girip doktorla irtibata girdi. Dr. Yeşim K.’den parayı alırken, yanında bulunan ağabey kılığındaki polis, suçüstü yaptı. Dr. Yücel Özen, çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

x
Yorumlar