Mutlu Akü işçileri bayramı direnişte geçirdi

- Yorumlar

Gebze’de bulunan Mutlu Akü fabrikasında çalışan işçiler Petrol-İş ile patron arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıktı. Düşük ücret ve hafta tatilini belirsiz hale getiren 4’lü vardiya sistemi dayatması nedeniyle greve çıkan işçiler, bayramda da direnişlerini devam ettirdi.

Toplusözleşme talepleri kabul edilmediği için greve çıkan Mutlu Akü ve Form Mukavva; Anayasal haklarını kullanarak sendikalaştıkları için işten atılan AKG Termoteknik, Diam Stant ve Orkide Yağ işçileri bayramı grev ve direnişle karşılıyor.

İstanbul Tuzla’da kurulu Mutlu Akü ve Mutlu Plastik fabrikasında çalışan Petrol-İş Sendikası üyesi 600 işçi bayramı grevle karşılıyor. Mutlu Akü işçileri Petrol-İş ile patron arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlamaması üzerine 13 Haziran’da başlayan grev devam ediyor. Patronun düşük ücret ve hafta tatilini belirsiz hale getiren 4’lü vardiya sistemi dayatması nedeniyle greve çıkan işçiler, mücadelelerini sürdürmekte kararlı.

x