AKP Ümraniye ilçe başkanının beklenmeyen şok istifası sarsıntı yarattı

- Yorumla

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’la yaşadığı sorunlar nedeniyle istifa etti. Ümraniye Beeldiye başkanı Hasan Can kısa bir süre önce ünlü yazar Ömer Turan tarafından Twitter’da FETÖ’ye destek olmakla suçlanmıştı.

AK Parti’li Çakıroğlu’nun istifa dilekçesinde, partinin Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı “kişisel hırsları nedeniyle” diyerek işaret etmesi dikkat çekti. Can, darbe girişimine karşı sessiz kalmakla suçlanıyordu.

Çakıroğlu’nun istifa dilekçesi şöyle:

2002 yılından itibaren İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Gençlik Kolları Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, Gençlik Kolları Başkanlığı Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı ve son olarak 2014 yılından itibaren İlçe Başkanlığını yaptığım ve kutlu bir dava olduğuna inandığım AK Parti’de:

2016 yılının ortalarından itibaren Ümraniye özelinde ve Belediye Başkanının kişisel hırsları yüzünden yaşadığımız olumsuz süreç nedeniyle

Artık görev yapma imkanım kalmamıştır.

Partimin ve teşkilatımın daha fazla zarar görmemesi için onurla yürüttüğüm AK Parti Ümraniye İlçe Başkanlığından istifa ediyorum.

İstifamın kabulünü arz ederim.”

İstifanın ardından AK Parti’li Ömer Turan Twitter hesabından şunları yazdı:

x
Yorumlar