Ahmet Türk’ten ‘Adalet Yürüşü’ne destek

- Yorumla

Adalet Yürüşüne destek çığ gibi büyüyor… Mardin eski Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a başlattığı Adalet yürüyüşüne Kocaeli’nin Kandıra İlçesi’nde katılacaklarını açıkladı.

Ahmet Türk’ten ‘Adalet Yürüşü’ne destek
Mardin eski Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Türk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a başlattığı Adalet yürüyüşü’ne katılacağını açıkladı. Yürüyüşe, HDP’nin vekilliği düşürülen eski eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın kaldığı Kandıra Cezaevinin bulunduğu, Kandıra’dan katılacaklarını söyledi.

Ahmet Türk, “Partideki arkadaşlarla görüştük. Günü kararlaştırıp ona göre hareket edeceğiz. Yürüyüşü yapan CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret edeceğiz. Sağlığımın el verdiği kadar da yürüyüşe eşlik edeceğim” dedi.

Ahmet Türk, adaletin herkes için gerekli olduğunu, ömrünün bunu savunmak ile geçtiğini, bu ülkede Kürtler, Aleviler, toplumun çeşitli kesimlerinin mağdur edildiğini de ifade ederek, “Yürüyüş desteklenmelidir. Otoriter rejim karşısında ortak bir birlik oluşturmamız gerekir” diye konuştu.

x
Yorumlar