Kartal – Sultanbeyli minibüsünde otizmli çocuğu araçtan indirdiler

Otizmli çocuğu ile birlikte Aydos’tan Sultanbeyli – Kartal minibüsüne binen bir aile şoku yaşadı. İddiaya göre, otizmli çocuğu ailesi ile birlikte araçtan inmek zorunda bırakıldı. Yapılan baskılarla zorla minibüsten indirilen aile yaşadıkları dehşeti anlattı.

Otizmli çocuk, takıntısı nedeniyle minibüs içinde “baba, baba” diye sayıklamaya başlayınca, anlayışsız yolcular tepki gösterdi. Duruma tepki gösteren baba; “Siz çocuk olmadınız mı, ne yapalım ağzını bantlayalım mı” diye karşılık verdi. Devamında şoför ve muavinin “Çocuğu sustursunlar” cümlesine muhatap kaldıklarını belirten aile minibüsten indirildi.

Annenin ifadesine göre; minibüsten ilk olarak baba indi ve aracın plakasını çekti kendisi ise araçta kalarak şoföre; “Çocuğum engelli konuşamıyor, kimseye bir zararı yok.” dediğinde ise hiçbir vicdana sığmayacak “Engelli olması bir şey değiştirmez.” karşılığını aldığını söyledi. Tüm bu yaşananların ardından uzun süre ağlayan anne, bir sonraki minibüse binmek için “Kızım engelli ‘baba baba’ diye bağırıyor.” diyerek izin istediğini ifade etti.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar