İBB’den sahil mangalcılarına şok baskın

- Yorumlar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) uzun bir süredir müdahale etmediği sahil mangalcılarına ilk müdahalesini sonunda Yeşilköy sahilinde gerçekleştirdi. Geçtiğimiz günlerde çıkan sarsıcı videodan sonra zabıta ekipleri, Yeşilköy sahilinde polis eşliğinde mangal operasyonu yaptı.

Akşam saatlerinde sahil yolunda konuşlanan zabıta ekipleri, mangal yapan piknikçileri önce uyardı, ardından tek tek mangalları topladı. Bir kamyon mangal ve nargile toplandığı görüldü. Zaman zaman gergin anlar yaşandı. Aralarında çok sayıda Suriyelinin de bulunduğu mangalcılar zaman zaman zabıtalara direnince devreye polis ekipleri girdi. Yeşilköy’den Menekşe sahiline kadar nargileler, mangallar ve semaverler toplanarak belediyeye ait araçlara yüklendi. Yaklaşık 2 saat süren operasyon sonucunda Yeşilköy sahilindeki tüm mangallar toplandı.

Kartal sahiline de müdahale edilsin

Öte yandan Türkiye sahillerinde Suriyeliler terör estiriyor. Kadınları taciz eden Suriyeliler, vatandaşlara sık sık saldırıyor.

Öte yandan Kartallı vatandaşlar Kartal sahiline de acil operasyon yapılmasını talep ediyor. Kartal sahilini mesken edinen mangalcılar adeta terör estiriyor. Sahili komple kaplayan mangal dumanından hava alacak alan kalmıyor.

x