Tartıştığı Suriyeli tarafından bıçaklandı

- Yorumlar

Kastamonu’da bir Türkiye vatandaşı tartıştığı Suriyeli kişi tarafından bıçaklanarak yaralandı. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, Murat A. isimli kişi Suriyeli şahıs tarafından bıçaklandı. Olaydan sonra karakol önüne toplanan yerel halk olaya tepki gösterdi.

Olay, bugün Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi’nde Cumhuriyet Meydanı’nda meydana geldi. İsmi açıklanmayan Suriye uyruklu kişi ile Murat A. arasında bilinmeyen nedenle çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Suriyeli kişi, Murat A.’yı bıçakladı. Yaralanan Murat A., ambulansla Taşköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradaki ilk müdahalesinin ardından Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi’ne sevk edildi. Suriyeli ise gözaltına alındı.

DHA’nın geçtiği bilgiye göre, Taşköprülü bir grup vatandaş karakol önünde toplanarak olaya tepki gösterdi. Suriyeli’nin kendilerine verilmesini isteyen öfkeli kalabalık ile polisler arasında zaman zaman tartışma yaşandı. Bunun üzerine ilçeye Kastamonu’dan takviye polis ekipleri sevk edildi. Polisler, karakol önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Kalabalık, bir süre daha bekledikten sonra dağıldı.

x