Çiğköfte + Ayran’lı haraç kesen gangster yakalandı

- Yorumlar

Küçükçekmece’de bir iş yerine, arkadaşı ile birlikte giden ve “Bize bedava çiğ köfte vereceksin, buranın haracını biz yeriz, buralar bizden sorulur” diyerek ücretini ödemeden çiğ köfte yiyen şüpheli hakkında yürütülen soruşturmada iddianame tamamlandı. İddianame kabul edilirse şüpheli önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre, arkadaşı ile birlikte giden ve “Bize bedava çiğ köfte vereceksin, buranın haracını biz yeriz, buralar bizden sorulur” diyen R.T. (24) ve açık kimliği tespit edilemeyen ‘Önder’, bedelini ödemeden çiğ köfte yedi. M.İ. ise müşteri kaybı yaşamamak ve tatsızlık yaşanmaması amacıyla rızası olmaksızın bu şekilde bir kaç kez ücretsiz çiğ köfte vermek zorunda kaldı.

Bıkan iş yeri sahibi M.İ., en sonunda iki ayran ve iki dürümün ücretini istedi, iki şüpheli yine ’Bize çiğ köfte vereceksin, buranın haracını biz keseriz” diyerek bağırmaya başladı. M.İ. de polis çağırdı, ancak R.T. ve Önder iş yerinden ayrıldı. Daha sonra R.T. tekrar dükkana geri geldi ve ’Dürümleri bize vereceksin, ben boş değilim” diyerek tekrar tehdit etmeye devam etti. Olayı duyan çevredeki esnaf da R.T.’yi yakalayarak darp etti. O sırada olay yerine tekrar geri gelen diğer şüpheli Önder de kaçtı. Şüpheli R.T.’nin ÿ”Konutta birden fazla kişi ile birlikte yağma” suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi.

x