Adalet Mitingi’nin yapılacağı Maltepe’den son durum

- Yorumlar

Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü Maltepe’de bir mitingle son bulacak. Adalet Mitingi için kapsamlı çalışmalar son aşamasında. Maltepe Sahilinde son durumu bildiriyoruz.

2 milyondan fazla kişinin katılması beklenen mitingi alalında ses sistemi ve canlı yayın hazırlıkları sürerken, dünyanın en büyük dilekçesi olacağı belirtilen dev bir dilekçe hazırlanıyor. Maltepe parkında bulunan mitingi alanında yarın yapılması planlanan miting için alana dev bir platform kuruldu. Sahnede ayrıca, mitinge gelen vatandaşların sahneyi daya iyi görebilmeleri için alanın muhtelif noktalarında 2 adet dev LED ekran ile 6 adet ses sistemi de yer alacak. Alanın çevresi polis bariyerleri ile çevrilirken, üzerinde ‘Adalet’ yazısı bulunan 80 metre genişliğinde 20 metre derinliğinde bir sahne kuruluyor.

Yapılan konuşmaların geniş bir alandan duyulması için dev bir ses sistemi kuruluyor. Ayrıca alanda bir grup katılımcı tarafından dünyanın en büyük dilekçesi hazırlanıyor. Dilekçenin haksız yere hapiste yatan gazeteci ve akademisyenlerle ilgili olduğu belirtildi. Mitingin pazar akşamı saat 18.00’de başlaması planlanıyor.

x