12 muhteşem süper kahraman maskesi

Giysilerin kişileri adam yaptığı, film veya çizgi romanlarda ise iyi giysilerin onları süper kahraman yaptığı söylenir. Hemen hemen her süper kahraman bir giysi giyer, hatta tarihin en büyük pop şarkıcıları da kendilerini bazı şaşırtıcı süper kahraman malzemeleri ile donatmakla sorumlu hisseder. Jack Kirby, Bill Finger ve Steve Ditko gibi hayalperestler yetenekli yazarlarla beraber biraz renkli ve benzersiz eserler üzerinde çalışmışlardır. Her süper kahraman çok farklıdır, bazılarında pelerin ya da maskeler vardır.

Ancak belki de bir süper kahramanın en havalı yönü maskesidir. Orijinal süper kahraman Superman maske takmaz, ancak ondan sonra yaratılan çoğu süper kahraman bir cüppe giyer, kask ya da hatta yüzünü tamamen kaplayan bir maske. Peki en iyileri hangileridir? Hadi 12 süper kahramana bir göz atalım.

12. Daredevil

Ol’ Hornhead tüm çizgi roman tarihinin en havalı ve tehditkar maskelerinden birine sahiptir. Daredevil, Stan lee ve sanatçı Bill Everett tarafından tasarımında Jack Kirby’den de yardım alınarak yaratılmıştır. Tasarımın ilk örneği siyah olduysa da sonradan kırmızıya dönüştürüldü.

Tam bir kırmızı görünüm daha uygun ve önemli ölçüde soğuktur. Karakteri çizerken çizgi roman sanatçıları çok etkili gölgelendirme kullanır. Daredevil’in kırmızı karışımlı siyah maskesi onu kahramanca ve korkunç hale getirir. Maske minik boynuzları olmadan tam korkutucu olmaz.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar