Hackerlar parayı nasıl kazanıyor? İşte 9 popüler yöntem

İnternet alemi bazen çok korkunç ve midesi geniş olabiliyor. Doğru arama terimleriyle bir anda yasa dışı teklifleri tavşanı deliğinden içeri sokar gibi bulabilirsiniz.

Karanlık webde ateşli silahlardan yasa dışı uyuşturucu maddelere kadar her şey pazarlanıyor. Bizim bildiğimiz web sadece Iceberg’in görünen yüzü. Arama motorlarında indexlenmeyen ve genelde bilinmeyen karanlık webde her türlü iş dönüyor.

Hacker teklifleri de karanlık webden işletiliyor.

Bu makalemizde hackerlık hizmetlerinin ortalama ücretlerini sizler için derledik.

Genel site hackleri 2,000 $

Genelde hackerler bu işi forumlar üzerinden halleder. Reddit gibi forumlarda mesken tutan hackerler teklifleri buralardan alır. Bu tip hackerler genelde merkezi olmayan ödemeler kabul eder.

Örneğin bir forumda bir hacker Wordperess sitesi olması koşuluyla 2,000 € karşılığında hackleme yapabilceğine dair bir banner reklamı kullanmış.

Facebook hesaplarını hackleme aracı: 3 ay için 19.99 $

Bir forumda yayınlanan bir araca göre, yazılımı yazan kişi aracın Facebook hesaplarını hacklediğini iddia ediyor.

Satın alan kişiler de alta yazdıklarını yorumda aracın çalıştığını söylemiş.

Yelp’te görüş eklemek: 3 $ – 350 $ arası

Bir popüler hacker Yelp derecelendirmesini kasma hizmeti sunuyor. Çoğu hizmet daha fazla pozitif Yelp derecelendirmesi ve görüşü için para ödüyor. Bu iş 3 $’dan başlayıp 350 $’a kadar gidiyor. Bazıları da negatif Yelp görüşlerini sildirmek için para ödüyor.

Hack dersleri 20 $

Başka bir yer altı forumunda da hackerlık dersleri veriliyor. Bu derslerde genelde DDos saldırıları öğretiliyor. Ücretin yarısı önceden veriliyor kalan yarısı da ders sırasında toplanıyor.

Gmail hesaplarına erişim 90 $

İş sektörü için önemli meselelerden biri de başkalarının maillerine ulaşabilmek. Bu işin ücreti hackerın yeteneklerine göre değişir. Ancak ortalama fiyatı 90 $’dan başlar.

Facebook hesaplarına erişim 350 $

Başka bir hacker hizmeti de 350 $ karşılığında Facebook hesaplarına erişim sağlayabileceğini söylüyor.

Hilton ödül sistemi, Hilton HHonors Puanları 15 $

Bu yılın başlarında Hilton, ödül programı HHonors’un potansiyel risk altında ve birçok üyelerin şifreleri ile PINlerinin hacklere karşı savunmasız olduğunu itiraf etti. Hilton’a göre sorun bir yama ile çözüldü ve müşteriler şifrelerini yenilemesi gerekti. Ancak birçok hacker hala Hilton için hack teklifleri almaya devam ediyor.

Netflix şifresi 1.25 $

Pawly denen hacker geçenlerde Netflix hesap şifrelerini Paypal üzerinden ödeme alarak dağıttıyordu. Hatta ülkesinde manşetlere kadar çıkan bu hacker hala mevcut olsa da son zamanlarda bu icraatına devam etmiyor. Netflix’in bu konuyu hallettiğine dair bir söylenti var

Şifreli dosyalar 8 $

Şifreli dosya ya da belgeleri kırmak çok uzun süredir hackerların yaptığı bir iş. Bu iş 5 $’dan başlayıp 8 $’a kadar gidiyor. Dosya sayısının fazla olması kazancı arttırıyor.