Dünyanın en iyi akıllı telefonları

Bu ay, herkes akıllı saatler hakkında konuşuyor olabilir, ama eğer iyi bir telefonunuz yoksa onlar gerçekten kullanış kalabilir.

İşte satın alabileceğiniz en iyi telefonlar sıralaması.

Sıralamamız, tasarım, yazılım ve donanım özellikleri, içerik seçimi, araç uygunluğu ve fiyat da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanmaktadır. Belirtilen satış fiyatları ülkelere göre değişiklik gösterebilir.

#15 BlackBerry Classic

BlackBerry sadeliğe geri döndü.

Son telefonları, Classic, birkaç yıl önceki BlackBerry Bold gibi görünüyor. Telefonun fiziksel bir klavyesi, trackpad ve büyük ekranı var. Eğer klavyeli bir telefon istiyorsanız, Classic satın alınabilecek en iyi telefon.

Fiyatı: 449$

#14 Microsoft Lumia 830

Lumia 830, Microsoft’un en yeni telefonu. Windows Phone 8 işletim sistemi ile çalışan telefon sharp 5-inc ekrana sahip.

Fiyatı: 420$

#13 HTC One M8 (Windows’lu)

HTC One M8, satın alabileceğiniz en iyi Windows’lu telefon. Enfes bir metal gövdesi ve harika bir dijital asistan Cortana’ya sahiptir. Bu telefon, Windows Phone yeni versiyonu 8.1 yüklü olarak gelir.

Fiyatı: 600$ civarı

#12 LG G3

LG’nin şu anki amiral gemisi G3 hiçbir akıllı telefonda olmayan keskin bir görüntüye sahiptir. 5.5-inç ekrana sahiptir.

Bu iyi bir Android telefon ancak LG oldukça garip bir şekilde güç ve ses tuşlarını cihazın arkasına koydu.

Uyarı: LG 4, Mayıs – Haziran civarı satışa sunulacak. Bu nedenle beklemekte fayda var.

Fiyatı: 600$ civarı

#11 Samsung Galaxy Note Edge

Galaxy Note Edge, Galaxy Note 4’e benzer ancak ikincil bir ekrana sahiptir. Ekran kapatıldığında, kullandığınız uygulamaya bağlı olarak “kenar” ekranından, haber güncellemeleri ve diğer bildirimleri gibi bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Fiyatı: 950$ civarı

#10 iPhone 5S

Apple’ın iPhone 5S’i bir yılı doldurdu ama hala gerçekten iyi bir telefon, özellikle eğer büyük ekran tercih etmiyorsanız. Eğer harika bir iPhone deneyimini indirimli yaşamak istiyorsanız iPhone 5S almalısınız. Yine de üstüne biraz daha fazla para koyarak iPhone 6 alabilirsiniz.

Fiyatı: 549$

#9 Nexus 6

Google’ın en yeni amiral gemisi telefonu Nexus 6.6-inçlik ekrana sahip büyük bir cihazdır. Motorola tarafından yapılan yepyeni bir tasarım ile Android’in yeni sürümü Lollipop içeren ilk telefondur.

Fiyatı: 649$’dan başlar

#8 OnePlus One

Eğer 5.5-inç ekranlı büyük bir akıllı telefon almak istiyorsanız, bu telefon harika yazılımıyla, hızlı iç özellikleriyle en iyi akıllı telefonlara rakip olabilir.

Çinli One’un amiral gemisi One Plus sadece 300$’dan satılıyor. Yani bir iPhone ya da Galaxy’ye göre çok daha ucuz.

Olumsuz noktası ise teslimatların oldukça sınırlı olması.

Fiyatı: 300$

#7 Moto X

Motorola’nın Eylül ayında lansmanı yapılan yeni telefonu Moto X en iyi Android telefonlardan biri. Aynı Google’ın Nexus 6’sı gibi Moto X de temiz bir Android versiyonu ile çalışıyor. Yani güncellemeler oldukça hızlı manasında. Ayrıca telefon gerçekten 5.2-inç ekranıyla çok güzel görünüyor.

Fiyatı: 500$ civarında

#6 HTC One M9

HTC’nin yeni amrial gemisi telefonu One M9 geçen yılki modelin üzerinde ufak iyileştirmeler içeriyor. Daha iyi bir kamera, elle daha iyi kavranabilen bir tasarım ve daha hızlı işlemci. Yine de önceki HTC ile hemen hemen aynı bir telefon.

Fiyatı: 650$’dan başlar

#5 Samsung Galaxy Note 4

Galaxy Note 4 satın alabileceğiniz en iyi Android’li phablet olarak öne çıkıyor.

Son derece kesin görüntü veren 5.7-inç ekranıyla akıllı telefonlarda şimdiye kadar verilebilecek en iyi kaliteyi veriyor. Ayrıca telefonun kenarları önceki sürümlere göre oldukça dayanıklı bir metal çerçeveye sahip.

Fiyat: 750$

#4 Samsung Galaxy S6 Edge

Telefon gerçekten “normal” Galaxy S6 gibi ama çok daha iyi bir görüntüsü var. Bu telefon, şirketin yeni amiral gemisi olmaya aday.

Fiyatı: 750$

#3 Samsung Galaxy S6

Galaxy S6, Samsung tarafından şimdiye kadar yapılmış olan en iyi telefon ve satın alabileceğiniz en iyi Android telefon.

Bu Samsung’un ilk metal ve cam tasarımlı telefonudur. Ayrıca diğer akıllı telefonlara göre en iyi kameraya ve ekrana sahip.

Fiyatı: 650$’dan başlar

#2 iPhone 6

Eğer büyük ekranlı bir phablet istemiyorsanız, iPhone 6 alabileceğiniz en iyi telefon. Bu telefon iOS yazılımına sahip olması nedeniyle Android ya da Windows Phone’lu telefonlara göre öncelikli tercih edilmeli.

Donanım özellikleri ve uygulama seçimi oldukça iyi ve harika bir tasarıma sahip. Ayrıca bu telefon, 4-inç ekrana sahip iPhone 5S’den daha büyük, 4.7-inç ekrana sahip.

Fiyat: 649$’dan başlar

#1 iPhone 6 Plus

iPhone 6 Plus çoğu insana göre en iyi telefon. Evet , 5.5-inç ekranla gerçekten hantal hissedebilirsiniz ama inanılmaz bir pil ömrüne sahip ve bu durum dezavantajı ortada kaldırıyor. Ayrıca çok ince bir tasarıma sahip ve diğer phabletlere göre çok daha kolay yönetilebiliyor.

Eğer iPhone 6 ve iPhone 6 Plus arasında kaldıysanız Plus almalısınız.

Fiyatı: 749$’dan başlar.