Reis filminin yapımcısına FETÖ gözaltısı

- Yorumlar

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu alan ve IMDB’de tarihin en düşük puanını alan ‘Reis’ filminin yapımcısı olan Ali Avcı, FETÖ üyeliğinden gözaltına alındı.

15 Temmuz gecesini anlatan ‘Uyanış’ filminin ise yönetmeni de olan Avcı’nın son filmi Uyanış’ın fragmanında Erdoğan’ın ailesinin darbe gecesi Kısıklı’daki evlerinde öldürülmesi ve Erdoğan’ın başına bir asker tarafından silah dayanması yer almıştı. Görüntüler tepki çekmişti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada hakkında gözaltı kararı çıkarılan Ali Avcı, Bağcılar’daki evinde gözaltına alındı. Polis tarafından evde yapılan arama sırasında kaçan bir kişi ise kovalamaca sonucu yakalandı.

Yakalanan kişinin kendini Hasan Aslan olarak tanıttığı ancak yapılan kimlik kontrolünde bu kişinin FETÖ’nün Yıldız Teknik Üniversitesi soruşturmasında firari olan ve hakkında yakalama kararı bulunan Fetullah Karabiber olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan 2 kişi emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Uyanış filmi fragmanı

x