Perinçek’ten Erdoğan’a istifa çağrısı

- Yorumlar

Doğu Perinçek, 15 Temmuz için hazırlanan afişlere ‘Türk Ordusu aşağılanıyor’ gerekçesiyle tepki gösterdi, afişlerin indirilmemesi durumunda ise Cumuhurbaşkanı’nın istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanlığı tarafından 15 Temmuz darbe girişimi hakkında hazırlanan ve tartışma konusu olan afişlere ‘Türk Ordusu aşağılanıyor’ gerekçesiyle tepki gösterdi. Perinçek, afişlerin kaldırılmama durumunda ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Perinçek, Twitter hesabından yaptığı açıklamada 15 Temmuz darbesinin Türk Ordusu ezdiğinin altını çizerek “Mehmetçiği aşağılayan her söylem geleceğe yönelik bir ihaneti içinde taşır.” dedi. Türk Ordusunu zavallı gösterenlerin Amerika’nın İkinci İsrail planına hizmet etmiş olacağını söyleyen Perinçek, açıklamasına şöyle devam etti: “Türk Ordusu ve Türk Polisi olmasa, Türkiye ne olur? Türk askerini zavallı göstermeye çalışan Cumhurbaşkanlığı hangi silahlı güçle Türkiye’yi yönetecek?”

PERİNÇEK’TEN ERDOĞAN’A İSTİFA ÇAĞRISI

Perinçek, afişlerin kaldırılmaması durumunda Cumhurbaşkanı’nın derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi ve ekledi: ” Eğer Cumhurbaşkanı istifa etmezse, Türk Milleti onu ilk seçimde aşağı indirecektir.”

İşte o açıklama:


x