Kara çarşaflı hırsızlar, uzun namlulu silahlarıyla Maltepe’deki kuyumcuda dehşet saçtı

- Yorumlar

Maltepe’de kara çarşaflı 4 soyguncu bir kuyumcuyu soymaya kalktı. Uzun namlulu silahları da bulunan soyguncular, silahların ateşlenmesiyle oluşan kargaşadan dolayı kaçarak uzaklaştı.

Olay, önceki gün saat 15:00 civarında Zümrütevler Mahallesi Tülin Caddesi üzerindeki Yüksel Kuyumcusu da meydana geldi. İddiaya göre, bir otomobil ile kuyumcu önüne gelen hırsızlardan ikisi araçtan inerek kuyumcuya girdi. Kalaşnikoflu soyguncu, kuyumcu 34 yaşındaki Yücel Kutur’u silahla tehdit ederek altınları torbaya doldurmasını istedi. Kutur, çekmecedeki tabancasını çıkarıp dükkana giren biri silahlı iki soyguncuya ateş etti. Çatışmada Yücel Kutur karnına isabet eden kurşunla yere yığıldı.

Kargaşadan dolayı kaçmaya çalışan 4 soyguncu, bindikleri araçtan çevreye ateş açarak kaçtı. Soyguncuların silahından çıkan kurşunlar, seyyar satıcı Cemil İnce’yi (58) kulağından, oğlu Celil İnce’yi (19) başından, kuyumcunun önünden geçen Oktay Çiçek’i de (27) sol kolundan yaraladı.

Hastaneye kaldırılan yaralılardan Yücel Kutur’un hayati tehlikesinin bulunduğu belirtilirken diğer yaralılar ayakta tedavi edildi. Polis, şüphelilerin kullandığı aracı Gülensu Mahallesi’nde bir sokakta terk edilmiş olarak buldu. Yapılan incelemede araçta çok sayıda kurşun deliği ve kan izlerine rastlandı.

x