Kılıçdaroğlu’ndan terör örgütü FETÖ elebaşına ‘densiz’ çıkışı

- Yorumlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ele başı Fethullah Gülen’e ‘densiz’ dedi. Terörist başının son yaptığı açıklamalara Kılıçdaroğlu’ndan sert tepki geldi. İşte Kılıçdaroğlu’nun yaptığı açıklama:

“Bir densiz kalkmış şu açıklamayı yapıyor; ’15 Temmuz’u Atatürkçüler, ulusalcılar yapmış olabilir’ diyor, bunu FETÖ terör örgütünün lideri diyor. “Atatürkçüler, ulusalcılar yapmış olabilir” diyor bu densiz. Sen Balyoz, Ergenekon davalarında ordudaki Atatürkçüleri, Cumhuriyetçileri, demokrasiye bağlı paşaları ortağınla birlikte temizlemedin mi? Unuttuk mu sanıyorsun. Yine o dönemde de mazlumlara biz sahip çıktık. Hak, hukuk, adalet dedik. AK Parti size devleti teslim etti, savcınıza kurşun geçirmez araba tahsis etti. F tipi yapılanma var derken onlar size hürmetle hocaefendi diyorlardı. Ankara’dan Pensilvanya’ya katar, katar gidiyordunuz. El etek öpüyordunuz. Asla unutmadık bunları. Her istediğinizi verdiler. 169 general verdiler, üniversiteler verdiler, rektörler verdiler, yüzlerce okul verdiler, yüzlerce dershane verdiler. Emniyet Müdürü’ne ihtiyacımız var dediniz verdiler. İstihbaratçı sorunumuz var dediniz verdiler. Bankamız yok dediniz kurdurdular hep birlikte kurdele kestiniz.

Siz daha da ileri gittiniz. Biz Türkiye’nin bütün sırlarını istiyoruz Kozmik odayı istiyoruz dediniz. Size Kozmik odayı bile verdiler. Kozmik odayı bir terör örgütüne vermek vatana ihanettir. İhanet edenler de iktidardadır.”

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının videosu:

x