Meclis başkanı Kahraman’ın 5 milyonluk makam aracı aldırdı iddiası

- Yorumlar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili Barış Yarkadaş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın taşeron işçilerin servislerini tasarruf gerekçesiyle kaldırırken kendisine beş milyon liraya yeni bir araç aldırdığını söyledi.

Yarkadaş, Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın Mercedes Benz Maybach S 600 marka araç aldırdığını belirtti. Yarkadaş, “Arabanın içine, bir ambulansta olması gereken her şeyi koydurmuşlar. Kahraman, gezen bir hastaneyle dolaşacak” dedi.

Alman marka makam aracı

Kahraman’ın, Meclis’te taşeron olarak çalışan işçilerin servislerini bir süre önce kaldırttığını belirten Yarkadaş, “İşçilerin servisleri tasarruf tedbiriyle kaldırıldı. Taşeron işçiler, şimdi işe gidip gelmekte zorlanıyor. Meclis Başkanı ise Alman marka araçla caka satmaya hazırlanıyor” diye konuştu.

Kahraman’ın aracı meclisin garajına çektirdiğini ve kullanmak için meclisin kapanmasını beklediğini söyleyen Yarkadaş, “Sözleşmeyi iptal edin ve aracı geri verin. Halkın parasını çarçur etmeyin” çağrısı yaptı.

Meclis’in mevcut ve eski başkanları için Audi A8 Long araçların tahsis edildiğini belirten Yarkadaş, Kahraman’a “Meclis başkanları için tahsis edilen Audi A8 Long aracı oğlunuz mu kullanmaktadır?” sorusunu sordu.

Meclis Başkanı Kahraman’ı soruları hakkında açıklama yapmaya davet eden Kahraman, konuya ilişkin soru önergesi verdiğini de belirtti. Yarkadaş, “Kahraman tüm sorularımızı ‘özel hayata giriyor’ diyerek geri yolluyor. Bakalım bu sorulara hangi cevabı verecek?” diye konuştu.

İşte Mercedes Benz Maybach S 600 fotoğrafları

Mercedes Benz Maybach S 600’ün internette yayınlanan bazı tanıtım fotoğrafları aşağıda yer alıyor.

Mercedes Benz Maybach S 600 tanıtım fotoğrafları

Mercedes Benz Maybach S 600 tanıtım fotoğrafları

Mercedes Benz Maybach S 600 tanıtım fotoğrafları

x