Meteoroloji İstanbul için saat verdi

- Yorumlar

Meteoroloji İstanbul için sağanak uyarısı yaptı. Trakya ve İstanbul ile Çanakkale’nin kuzey ilçelerinde etkili olacak olan sağanak yağışlar İstanbul’da akşam saatlerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Diğer yandan, sabah saatlerinde ise sis etkisini gösterdi. AKOM ise İstanbul için kuvvetli yağış uyarısını tekrarlayarak ani sel ve su baskınlarına dikkat uyarısında bulundu.

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre; sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Trakya ve İstanbul çevreleri ile Çanakkale’nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Hava sıcaklığı iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı, batı bölgelerde 3 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

İptal edilen vapur seferleri

İstanbul’da gece çıkan sisten dolayı, saat 06.00’dan itibaren Üsküdar-Beşiktaş, Üsküdar- Eminönü, Üsküdar-Karaköy, Üsküdar-Haliç, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Eminönü, Kadıköy-Beşiktaş, Beşiktaş-Adalar vapur seferleri karşılıklı olarak iptal edildi.

x