Kartal’da tespit edilen evden 4 buçuk kamyon çöp çıkartıldı

- Yorumlar

Kartal Belediyesi Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan çöp evi tahliye etti.

Kartal Belediyesi Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan çöp evi tahliye etti. Temizlenen evden 4 buçuk kamyon çöp çıkartıldı.

Kartal Karlıktepe Mahallesi’nde bulunan bir evden pis kokular gelmesi üzerine mahalle sakinleri, her türlü istek, öneri ve şikayetleri değerlendiren ‘Halk Masası’nı arayarak şikayette bulundu. Gelen şikayet üzerine harekete geçen Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, çevre sağlığına zarar verecek duruma gelen ve içerisine yığılan çöplerden yaşanmaz hale gelen evi boşalttı.

Çöp eve dönüşen dairenin etrafında incelemeler yapıp, gerekli prosedürleri yerine getirdikten sonra çalışmaları başlatan Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, polis ve zabıta ekipleri gözetiminde söz konusu evden 4 buçuk kamyon çöp ve eski eşya çıkartarak evi dezenfekte etti. Atıklar ve çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelen çöp evin, etrafa dayanılmaz bir koku yaydığını, temizlenmesinin mahalle adına önemli olduğunu belirten mahalle sakinleri de şikayetlerine yanıt verdikleri için Kartal Belediyesi’ne teşekkür etti.

x