Beykoz’lu Zeynep Koç’un İsyanı

- Yorumlar

Beykoz’da, kavga ettiği oğlunu öldüren 85 yaşındaki Coşkun Koç, 7 yıldır cezaevinde. Yatalak hasta olan Koç’un kızı Zeynep Koç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den yardım bekliyor.

Sağlık raporu için gittiği Adli Tıp’tan kovulduğunu söyleyen Zeynep Koç, “Terör suçluları ‘hasta’ diye tahliye ediliyor, ancak babam yatalak olmasına rağmen hala cezaevinde. Babam asker öldürmedi, bomba atmadı.” diyor.

Coşkun Koç, 7 yıl önce alkol aldığı ve kumar oynadığı gerekçesiyle kavga ettiği oğlu Ali Şahin Koç’u silahla vurarak öldürdü. Cinayetten tutuklanan Coşkun Koç, Bayrampaşa Cezaevi’ne kondu. Vücudunda çeşitli rahatsızlıkları bulunan 85 yaşındaki Koç, Bayrampaşa Cezaevi’nin kapanmasından sonra Niğde Cezaevi’ne nakledildi. Buradan da Kartal Cezaevi’ne getirilen Koç’un hastalığı giderek ilerledi ve ayakta duramaz hale geldi. Kartal Cezaevi’nden Metris Cezaevi’ne nakledilen yaşlı adamla kızı Zeynep Koç ilgilenmeye başladı ancak görüşmeler kısıtlı gerçekleşti.

Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Adalet Bakanlığı’na çok sayıda dilekçe yazdığını anlatan Zeynep Koç, söz konusu kurumların kendisine Adli Tıp’ı adres gösterdiğini söyledi. Babasının 7 yıldır cezasını çektiğini dile getiren Koç, “Tahminim 3-4 yıllık bir cezası kaldı. Durumu şu an çok kötü. Kapalı cezaevinde. Haftada bir kez gidiyorum ama göremiyorum babamı. Babam, camın arkasına geliyor ama kulakları işitmiyor. Konuşamıyor, kendisini ifade edemiyor. Yatalak sayılır, ihtiyacını göremiyor. O şartlarda cezaevinde kalmaması gerekir. Cezaevinde revirde yatıyor ama bakım yok. Bu adam ne yiyor, ne içiyor bilmiyoruz. Görüşmeye iki tane adam kolundan tutup getiriyorlar.” ifadelerini kullandı.

x