Çekmeköy’de ücretsiz tenis eğitimi

- Yorumlar

Çekmeköy Belediyesi’nin açtığı Yaz Spor Okulları’nın tenis branşında eğitimler başladı. Yoğun ilgi gören kurslarda minik raketler kortlarla tanıştı.

Çekmeköy Belediyesi yaz aylarında çocukların boş zamanlarını değerlendirmek amacıyla tenis kursu açtı. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği kurs 30 Eylül’e kadar devam edecek.

Çekmeköy Belediyesi, yaz aylarında çocukların fiziki gelişimi ve geleceğe dönük sporların sevdirilmesi amacıyla tenis kursu açtı. Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunan Özgecan Arslan Parkı’nda oluşturulan alanda başlayan tenis eğitimleri 30 Eylül’e kadar devam edecek. Tenis öğretmenleri tarafından verilen derslerde çocuklar, tüm yönleriyle tenis öğretilecek. Genç yetenekler balon alıştırmalarıyla renkli ve eğlenceli bir başlangıç yapıyorlar.

Açılan tenis kursuyla ilgili bilgi veren antrenör İsmail Aydoğan, “Çekmeköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Çekmeköy Belediyesi işbirliğiyle tenis yaz kursu açtık. Burada 2-3 ay boyunca sürecek süreçte çocuklar enerjilerini ve streslerini atarak tenisi öğrenme fırsatları oluyor. Kurs başlayalı 1-2 hafta oldu 30 Eylül’e kadar devam edeceğiz” dedi.

x