İBB önünde protesto gösterisi yapılacak

- Yorumlar

İstanbul’da art arda vuran sağanaklarla oluşan seller ve bu yüzden şehirde yaşanan aksaklıklar protesto edilecek. Kuzey Ormanları Savunması, son 15 günde İstanbul’da peş peşe sel felaketlerinin yaşanması üzerine, felaketlerin baş sorumlularından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni (İBB) protesto edecek. Protesto, 30 Temmuz Pazar günü saat 13.30’da Saraçhane’deki İBB binası önünde gerçekleştirilecek.

“İSTANBUL’UN HAYATI TEHLİKEDE!”

Kuzey Ormanları Savunması tarafından “Asıl afet sizsiniz, istifa edin!” talebiyle yapılan çağrıda şu ifadeler kullanıldı:

Son 15 günde tarihindeki en büyük fırtınalardan ikisini yasayan kadim şehir, insanı, ağacı, kedisi, martısıyla ekolojik ve kentsel kabusa teslim edildi. Kuzey Ormanları’nın, yeşil alanların ve toprağın yerine konan beton ucubeler ve bilim düşmanı sermaye dostu belediyecilik yüzünden şehir yok olmanın eşiğinde. İnsan ürünü iklim değişikliği gezegendeki yaşamı tehdit ederken, bu gidişe hiç bir şekilde hazır olmayan İBB, önlem almak bir yana, asli sorumlu olarak şehri yıkıma sürüklüyor.

x