Erdoğan’dan AK Parti teşkilatlarına uyarı

Erdoğan, yeni oluşturulacak kadroların FETÖ açısından çok ciddi bir araştırmaya da tabi tutulacağını, hiçbir şekilde teşkilata sızmalarına izin verilmeyeceğini söyledi.

- Yorumlar

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan referandumundan sonra sık sık gündeme getirdiği ‘parti kadrolarındaki değişim’ mesajını bir defa daha gündeme getirdi. Erdoğan, değişimi milletin istediğini, görevlerinin bu isteği yerine getirmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin haberine göre Erdoğan’ın başkanlığında önceki gece toplanan MKYK’da AK Parti il-ilçe kongre süreçleri bir kez daha masaya yatırıldı. Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş kongreler hakkında bilgi verdi. Belde teşkilatları için kongreye gerek olmadığı, bunların atama ile yapılacağını belirtti. Ataş, bu atamaların tamamlanmasından sonra önce ilçe, ardından da il kongrelerinin tamamlanacağını söyledi. İl kongrelerinin şubat başına kadar bitmesi hedefleniyor.

“DEĞİŞİMİ MİLLET İSTİYOR”

Toplantıda, Erdoğan’ın hafta içinde milletvekilleri ile yaptığı toplantıda, ‘Yorulan varsa, kenara çekilsin’ sözlerine atıf yaparak, “Bu teşkilatlar için de geçerli. Bu değişim ve dönüşümü millet istiyor. Bu isteği yerine getirmek bizim görevimiz” dediği öğrenildi. Metal yorgunluğunun, insan ilişkilerinde sıkıntıya sebep olduğunu belirten Erdoğan “Yorulanlarla yolumuzu ayıracağız ama içlerinde başarılı olanlarla da yolumuza elbette devam edeceğiz” mesajını verdi. Erdoğan, yeni kadroları oluştururken, belli ilke ve prensiplere göre hareket edeceklerini ifade ederken “Bir kere uyum ve denge çok önemli. Kendi içinde uyumlu olmayan teşkilatın partiye ve ülkeye de faydası olmaz. Kendisine gelecek hedefi koyacak, 2019 seçimlerinde partiyi başarıya götürmeye odaklanacak ve bunu başaracak olanlarla çalışacağız” dedi. Erdoğan, yeni oluşturulacak kadroların FETÖ açısından çok ciddi bir araştırmaya da tabii tutulacağını, hiç bir şekilde teşkilata sızmalarına izin verilmeyeceğini söyledi. MKYK üyeleri de kongreler yapılırken, önümüzdeki yerel ve genel seçimler dikkate alınarak, bölgesel ve il dengelerinin gözetilmesi gerektiğini dile getirdi.

x