Tutuklu Grup Yorum üyelerine Sivas katliamını andıkları için ceza

- Yorumlar

Tutuklu Grup Yorum üyelerinin cezaevinde yaptığı Sivas Katliamı anmasına 3 ay iletişim cezası verildi. Gözaltına alınırken saçları yolunan tutuklu Grup Yorum üyesi Bergün Varan’a ise, “bala ve mantara” alerjim var dediği gün yemekte bal ve mantar getirildi.

Grup Yorum tarafından cezaevinde yaşananlara ilişkin açıklama:

Bergün Varan. Türkiye’ye geleli 2 ay oldu, polis baskını yaşadı, gözaltına alındı, saçları koparıldı. Sonra serbest bırakıldı ama bu seferde tutsak Yorumcular için özgürlük istemeye başladı, bu sefer Bergün’ü de tutukladılar geçtiğimiz hafta. Bergü tutuklanır tutklanamaz Silvri 9 nolu kapalı hapishaneye götürüldü, tek başına bir hücreye konuldu. Bu hafta Bergün’den hapishanede başına gelen olayla ilgili bilgiler geldi. Bergün’ün bulunduğu hücreye sabah saatlerinde gelen hapishane idaresi ve gardiyanlar Bergün’e ” alerjinin olduğu, sana dokunan bir şey var mı” diye sormuşlar. Bergün de bu soruya cevap olarak ” mantara ve bala alerjim var.” cevabını vermiş. Ama Silivri 9 nolu hapishane idaresinin Bergün’ün neye alerjisi olduğunu öğrenmek istemesinin sebebi öğlen belli olmuş, Bergün’e öğlen yemeği servisinde “bal ve mantar” getirmişler. Yani akılları sıra alay ediyorlar, ezmeye çalışıyorlar. Ezilen kim, yok olan kim, batan kim. Bergün’mü yoksa Silivri 9 nolu Hapishane idaresi-AK Parti iktidarı mı?.

Sultan Gökçek ve Dilan Poyraz: Sultan ve Dilan 30 mayıs baskınında gözaltına alınıp tutuklanan 3 Grup Yorum üyesinden ikisi. Sultan gözaltına alınırken tabiri caizse yüzü dağıtılan, dudağında 7 cm. şişlik oluşan Grup Yorum üyesi. Dilan ise kulak zarı patlatılan Grup Yorum üyesi. Sultan’dan geçen hafta bir mektup geldi. Mektubunda Silivri 9 nolu hapishanesi idaresi tarafından daha onaylanmamış olmakla birlikte “Sivas Katliamı Anması” yaptıkları gerekçesi ile 3 aylık iletişim cezası aldıklarını yazmış.

x