Pendik Belediyesi’nden Tekel bayilerine saat sınırlaması

- Yorumlar

Pendik’de Belediye Meclisi, ilçedeki tekel bayilerini saat 22.00’den sonra kapatma kararı aldı. Karar tekel bayi esnafı tarafından tepkiyle karşılanmasına rağmen esnaf ağır cezalarla karşılaşmamak için karara uyuyor. 8 Haziran Pendik Belediyesi Meclisi tarafından alınan karar bu hafta uygulanmaya başlandı.

Esnaflar kararın hukuksuz olduğunu düşünüyor. Gerekli itirazları yapmak için geçtiğimiz Cuma günü bir araya gelen esnaflar, Pendik’de tekel bayi işleten esnafların ortak tutum almaları gerektiğini ifade ediyor.

“Pendik genelinde 235 tekel bayi var” diyen bir esnaf, belediye ile yapılan görüşmelerin sonuçsuz kaldığını, belediyenin talebin halktan geldiğini ifade edip şikayetleri dinlemediğini kaydetti. Bu uygulanma yüzünden bir çok esnafın kepenk kapatacağını dile getiren bir başka esnaf, sadece alkol değil bir çok ürün sattıklarını, bu yüzden mağdur olacaklarını ifade ediyor.

Başka bir esnaf da, Esnaf ve Sanatkarlar Odasının kendi sorunlarıyla ilgilenmediğini, onların da AK Parti’yle aynı yapıya sahip olduğunu düşünüyor. Odaya verdikleri aidatların şimdi bir karşılığının olmasını dile getiren esnaf, yasağın diğer dükkanları da kapsamına alarak süreceğini düşünüyor. Birlik olunması gerektiğini söyleyen esnaflar, “Biz bir araya gelemediğimiz için bu tip sorunları yaşıyoruz. Bu ekmek kavgasıdır. Herkes bu işe destek vermeli, belediyenin bu karardan vazgeçmesini sağlamalıyız” diyorlar.

x