Üsküdar’da ünlü oyuncular kelebek hastalarıyla buluştu

- Yorumlar

Ünlü oyuncular kelebek hastalığına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Üsküdar’da kelebek hastası çocuklar ve aileleri ile bir araya geldi. Etkinlik kapsamında çocuklar ve ünlü isimler ellerini boyayarak hatıra duvarına izlerini bıraktı.

Etkinliğe ilçenin yerel siyaset erkanı ile Adını Sen Koy Dizisi’nin oyuncuları Erkan Meriç, Hazal Subaşı, Umut Aksoy, Ali Oğuz Şenol gibi isimler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile kelebek hastası çocuklar ve aileleri katıldı. Etkinlikte katılımcılara kelebek hastalığı hakkında bilgiler verilerek toplumun hastalık hakkında bilgilendirilmesi gerektiğine dikkat çekildi. Ardından etkinlikte oyuncu Erkan Meriç ve Down Sendromlu Cemal Demircioğlu için doğum günü pastası kesildi.

Sonrasında kelebek hastalığına dikkat çekmek amacıyla etkinliğe katılan oyuncular adına Üsküdar’a dikilen fidanların sertifikası takdim edildi. Daha sonra ünlü oyuncular ve hayranları ellerini boyayarak hatıra duvarına izlerini bıraktı.

“Hastalıklara sayı çoğaldığı zaman daha fazla dikkat edilmeye başlıyor”

Kelebek hastalığını yaşayan insanlara karşı empati kurabilmek gerektiğini dile getiren oyuncu Umut Aksoy: “Gerçekten insanların hassasiyetleri çok iyi, çok güzel, bu beni çok sevindiriyor. İnsanların empati kurabildiklerini gördüğümüz zaman daha fazla umutlu oluyoruz. Genelde böyle hastalıklara sayı çoğaldığı zaman daha fazla dikkat edilmeye başlıyor. Bu büyük bir sıkıntı sayı üzerinden değerlendirmemek gerekiyor hiçbir, şeyi böyle organizasyonları sürekli olarak yapmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, Tunç Öcal’ın sevilen şarkıları seslendirdiği konserle sona erdi.

x