AK Parti’den Kartal’a Cami Projesi

- Yorumlar

AK Parti ilçe başkanı Temurhan Yıldız önemli açıklamalarda bulundu.

Kartal’daki diğer ilçe başkanları ile çıktıkları bir canlı yayında Kartal hakkında açıklamalar yapan Yıldız Kartal hakkında projelerini açıkladı.

Kartalda Cuma namazı kılan insanların yollara taştığını, mevcut caminin ihtiyacı sağlayamadığını ve acilen bir cami yapılması gerektiğini söyledi.

Cami Kartal Meydanına yapılabilir
AK Partili Yıldız’ın sokaklara taşıyor dediği caminin Kartal Merkez Cami olduğu düşünülüyor. Kartal Bankalar Caddesinde Cuma günleri bu manzara yaşanıyor.

Temurhan Yıldız caminin nereye yapılacağı hakkında bilgi vermedi ve projenin detaylarını anlatmadı. Bahsedilen yerin Merkez Cami olabileceğini düşünerek yerine yapılması planlanan caminin nereye yapılabileceği konusunda bir analiz yaptık. Kartal Merkez Caminin cemaatine hitap edebilecek bir caminin yakın mesafede olması ve yeterli alana sahip olması bakımından AK Parti’den seçilen eski belediye başkanı Arif Dağlar döneminde kentsel dönüşüm denilerek 8 Nisan 2006 gecesi yıkılan Çeçenistan Parkındaki 75. Yıl Kartal Halk Kütüphanesi’nin eski konumuna yapılabileceği tahmin ediliyor.

2013-02-24_14h53_48

Meydan olmazsa dolgu alanına yapılabilir
Eğer AK Parti Kartal’ı alırsa Maltepe’deki gibi Kartal sahilini de dolduracaklarını söyleyen Yıldız’ın bahsettiği Maltepe dolgu alanı projesinde doldurulan alana bir adette cami yapılması projelendirilmiş görülüyor.

Tabi bu yer tahminleri sadece AK Partili başkanın sözlerinden yola çıkılarak ve Kartal’daki konu ile ilgili durum gözlenerek oluşturulmuş analizdir.

İlgili haber: AK Parti’den Kartal’a Dolgu Açıklaması

x