Şenol Güneş milli takımı ret etti

- Yorumlar

Milli Takım için teklif alan Türk futbolunun efsane ismi, duayen spor adamı Şenol Güneş, Beşiktaş’ta devam edeceğini açıklarken milli takım teklifini ret etti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim’in Milli Takımlar’daki görevlerine son verilmesinin ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ile bir araya geldi. Demirören’in, Güneş’i Milli Takım teknik direktörlüğü için ikna etmeye çalıştı, ancak başarılı olamadı.

Doğru bulmuyorum

Güneş, “Görüşme talebinize nezaketen ‘Evet’ dedim ancak bu görüşme yöntemini de doğru bulmuyorum. Lig çok amansız bir yarışa sahne olacak. Teklifi kabul edersem, futbolcular arasında olmayan bir gerilim meydana gelebilir. Eylül ayından Şampiyonlar Ligi de başlıyor. Bu da her anlamda daha fazla zorlaştırabilir işleri. Ancak bunun dışında her anlamda yardım etmeye de hazırım” dedi.

Beşiktaş’tan açıklama

Öncelikle Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevi için başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş’in adının geçmesinden tüm camiamızın onur duyduğunu bir kez daha dile getirmek isteriz. Milli Takım hepimizin Milli Takımı’dır. Milli Takımımız’ın başarısı hepimizin başarısıdır.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Başkanımız Sayın Fikret Orman’ın bilgisi dahilinde hocamız Sayın Şenol Güneş’e Beşiktaş’taki görevi devam ederken, aynı zamanda Milli Takımımızı da yönetmesi için 4 maçlık bir teklif sunulmuştur. Bu teklifle ilgili hem Başkanımız hem de Teknik Direktörümüz ortak bir değerlendirme yaparak böyle bir çalışma modelinin hem hepimizin ortak gururu olan Milli Takımımıza hem de ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan Beşiktaşımıza katkı sağlamayacağı konusunda hemfikir olmuştur.

Teknik Direktörümüz Sayın Şenol Güneş ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören arasında bugün Başkanımız Sayın Fikret Orman’ın bilgisi dahilinde gerçekleşen nezaket ziyaretinde de bu ortak karar tekrar ifade edilmiş, bu onurlu görev için yapılan bu kıymetli teklife teşekkür edilmiştir.

Dolayısıyla tüm kamuoyunun haklı takdirini kazanmış başarılı hocamız Sayın Şenol Güneş, son iki sezondur olduğu gibi Beşiktaşımızın yeni başarıları için çalışmaya devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK

x