HDP’nin “Vicdan ve Adalet Nöbeti” Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda

Bir hafta süreceği belirtilen HDP’nin “Vicdan ve Adalet Nöbeti” bugün İstanbul Kadıköy’deki Yoğurtçu Park’ında başlayacak. Yoğurtçu Parkı sabah saatlerinden itibaren polis bariyerleriyle abluka altına alınırken, parka giriş – çıkışa izin verilmiyor.

HDP’nin geçen hafta Diyarbakır’da başlattığı “Vicdan ve Adalet Nöbeti”nin ikinci ayağı bugün İstanbul’da yer alan Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda devam edecek. HDP Genel Merkezi, park içinde tutulacak nöbetlerin HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay’ın grup konuşmasının ardından başlayacağını duyurmuştu.

HDP’nin “Vicdan ve Adalet Nöbeti” adıyla başlattığı eylemlerin Diyarbakır ayağı dün (31 Temmuz) sona erdiği açıklandı. Nöbetin İstanbul’a devrinden önce Diyarbakır’da HDP Parti Sözcüsü Osman Baydemir yaptığı açıklamada “Faşizm halktan korkuyor. Bir kez daha faşizm kaybetti” ifadelerini kullandı.

Diğer yandan, bazı partililerin de burada bekleyişi sürüyor. Polis, ses sistemini kuracak görevlilerin dışında içeriye kimsenin girişine izin vermiyor. HDP Milletvekillerinin saat 12.00 sıralarında parka gelmesi bekleniyor.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar