Kartal Sahili’nde mangal yasaklansın imza kampanyası

- Yorumla

Kartal Sahili’nde mangalcıların oluşturduğu çevre ve hava kirliliği için Change sitesinde imza kampanyası başlatıldı. Kampanyada Kartal Sahili’nde mangal yakmanın yasaklanması talep edildi.

Son zamanlarda mangal yapmak için Kartal Sahili’ni tercih edenlerin artmasıyla beraber çevre kirliliğinin önüne geçmek için Kartal 24 tarafından ‘Kartal Sahili’nde mangal yasaklansın’ isminde bir imza kampanyası başlatıldı.

İmza kampanyasında alttaki ifadeler kullanıldı:

“Mangalcılar yaz aylarında Kartal Sahili’nde mangal yaparak çevre ve hava kirliliği oluşturuyor. Sahiller mangal yapma yeri değildir. Sahillerde yürüyüş, balık tutma ve bisiklete binme gibi etkinlikler yapılabilir. Ancak, mangalcılar nedeniyle insanlar bu etkinliklerden mahrum kalıyor.

Mangalcılar çimlerde mangal yapıyor ve dumanı çimlerin her iki tarafındaki yürüyüş ve bisiklet yollarına gidiyor. Hatta bazı mangalcılar mangallarını bisiklet yolunun üzerine koyuyor.

Mangalcılar sebebiyle çevre ve hava kirliliğinin yanı sıra bir metropole yakışmayan bir görüntü kirliliği de oluşuyor. Bu yüzden, Kartal Sahili’nde mangal yapmanın yasaklanmasını talep ediyoruz ve imza kampanyası başlatıyoruz.”

Kampanyaya katılmak için tıklayın.

x
Yorumlar