İstanbul Okmeydanı’nda polis aracı Suriyeli çocuğu ezdi

- Yorumla

İstanbul Okmeydanı’nda akrep tipi bir zırhlı aracın Suriyeli çocuğu ezdiği, araçtan inen polislerin ise çocuğun cesedini araca koyarak olay yerinden uzaklaştığı ileri sürüldü.

Okmeydanı’nda akrep tipi bir zırhlı araç Suriyeli bir çocuğu ezdiği ileri sürüldü. Araçtan inen polisler, çocuğun cansız bedenini aracın arkasına atıp hızla uzaklaştı. Çevredeki vatandaşlar ise tutanak tutulması için polisi aradıklarını, ancak polislerin gelmek istemediğini iddia etti. Polis sabah saatlerinde Okmeydanı’nda DHKP-C operasyonu yapıyordu.

Basında yer alan haberlere göre, İstanbul’da Okmeydanı sokaklarında devriye gezen polis, bir çocuğu hedef aldı. Akrep tipi zırhlı araç, Seyhan Sokak’a hızla girerek sokakta arkadaşlarıyla kaykay süren Suriyeli bir çocuğu ezdi.

Çocuğun ezilmesiyle birlikte mahalleli çığlıklarla sokağa çıkarken, akrepte inen polisler çocuğu hastaneye götüreceklerini söyleyerek aracın arkasına attı ve hızla uzaklaştı. Polisin çocuğu Okmeydanı SSK Hastanesi’ne götürdüğü öğrenildi. Hastanede ise çocuğun yaşamını yitirdiği kesinleşti.

Aktarılan bilgiye göre, Okmeydanı Halkevi üyeleri ise olayın ardından 155’i aradı. Haliç Karakolu’na bağlanan tanıklar, olay yerine bir ekip gönderilip yaşananların tutanak altına alınmasını istedi. Haliç Karakolu’nda görevli polis memuru ise “Türk polisi adildir. O akrepteki polisler zaten tutanağı tutmuşlardır. Ekip göndermeye gerek yok” karşılığı verdi.

x
Yorumlar