Denizde kaybolan 17 yaşındaki Furkan’ı arama çalışmaları devam ediyor

17 yaşındaki Esenler Oruçreis İmam Hatip Lisesi öğrencisi Furkan Yıldırım’ın akıntıya kapılarak kaybolmasının üzerinden 18 gün geçti. 15 Temmuz 2017’de Arnavutköy’de arkadaşlarıyla denize giren ve kaybolan Furkan Yıldırım henüz bulunamadı.

Bebek sahilinde arkadaşlarıyla denize giren Yıldırım, akıntıya kapılarak kaybolmasının ardından Yıldırım’ın babası Memduh Yıldırım “Bizim devletimiz çocuğumu denizden alamıyor” diye feryat etti. Diğer yandan, bugünkü çalışmalara Genç Denizciler ve Dayanışma Derneği (GEDDAD), Türk Arama Kurtarma (SAR) Timleri de dahil oldu. Güneşin doğuşuyla birlikte ekipler Furkan’ın kaybolduğu Arnavutköy sahilinde botlarla arama çalışması yaptı.

Devlet çocuğumu bulsun

Furkan’ın babası Memduh Yıldırım bugün yaptığı açıklada, “Buraya geliyoruz gece gündüz yatıyoruz çadırlarımızda. Çocuğumun bulunmasını istiyorum. Devletim benim çocuğumu bulsun. Gidip dua edelim bir mezarı olsun diye uğraşıyoruz. Ayrıca Genelkurmay Başkanlığı’ndan da daha donanımlı bir gemi ve dalgıç talebinde bulunduk.” dedi.