Okmeydanı’nda ezilerek ölen Suriyeli çocuk için yürüyecekler

- Yorumla

Okmeydanı’nda bir polis akrebinin, sokakta oyun oynayan Suriyeli bir çocuğu ezerek öldürmesinin ardından mahallelilerin eylem kararı aldığı belirtildi.

Sosyal medyaya yansıyan bilgilere göre, mahalledeki polis operasyonlarını ve Suriyeli çocuğun ölümüne ilişkin saat 20.00‘da Okmeydanı Sağlık Ocağı önünde bir araya gelerek Suriyeli çocuğun öldürüldüğü Seyhan Sokak’a yürüyüş düzenleyecekler.

Şişli Mahmut Şevket Paşa Mahallesi’nde saat 12.30 sıralarında meydana gelen olay sırasında Suriyeli 9 yaşındaki Rashed Al-Ousso, Koç Sokak’taki evinin önünde scooter ile oynuyordu. İddiaya göre Rashed Al-Ousso scooter ile Seyhan Sokak’a doğru gitti. Bu sırada Seyhan Sokak’tan geçen zırhlı polis aracı küçük çocuğu ezdi. Aracın altında kalan Al-Ousso polisler tarafından aynı araçla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Çocuğun ezilmesiyle birlikte mahalleli çığlıklarla sokağa çıkarken, akrepten inen polisler çocuğu hastaneye götüreceklerini söyleyerek aracın arkasına attı ve hızla uzaklaştı.

x
Yorumlar