16 yaşındaki çocuğun vurulduğu olayda kayıtlar dudak okuma uzmanına gönderildi

İstanbul Esenyurt’ta bir alışveriş merkezinden çıkarken cihaz öttü diye hırsızlık şüphesiyle polis tarafından göz altına alınan 16 yaşındaki Ömer Barış Topkara’nın polis tarafından nedensiz yere öldürülmesi olayında yargılama başladı. Topkara’nın vuruluş anını gösteren görüntülere göre, kaçan iki çocuk durarak teslim oluyor ve bu esnada polis memuru Topkara’nın kafasına silahıyla nedensiz yere vurmaya çalışırken silah ateş alarak Topkara’nın ölümüne neden oluyor.

Bakırköy 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki başlayan duruşmaya katılan tutuklu polis memuru H.D.S. yaptığı savunmada, Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yaptığını, olay günü iki erkeğin hırsızlık yaptığına dair ihbar yapıldığını, mağaza görevlilerinin şüphelileri kendilerine teslim ettiğini ve bu kişilerin Ömer Barış Topkara ve E.S. olduğunu söyledi.

Baba Seyfettin Topkara “Daha çok gençti. Hayalleri vardı. Oğlumla birlikte bizi de öldürdü” diye konuştu. Görgü tanığı Eren S. ise “Polis Ömer’in ensesine silahı doğrulttu, silah ateş aldı. Ömer yere düştü. Bana ‘Bu polisin başı yanarsa senin de başın yanar’ dediler” dedi.

Mahkeme kamera kayıtlarının dudak okuma uzmanı olan bilirkişiye gönderilmesine ve olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar