Büyükada, Yaşam İçin Su Yaz Kampı’na ev sahipliği yapacak

Yaşam İçin Su Yaz Kampı, 25-27 Ağustos tarihleri arasında Adalar’a bağlı Büyükada’da gerçekleştirilecek. Adalar Kent Konseyi ve Kartal Belediyesi’nin desteği ile Büyükada Kartal Belediye Tesisleri’nde gerçekleştirilecek yaz kampına katılım ücretsiz.

Büyükada’da gerçekleştirilecek olan Yaşam İçin Su Yaz Kampı’na katılım ücretsiz olacak. 25-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan yaz kampında; film gösterimleri, atölye çalışmaları ve yerel hareketler hakkında konuşmalar yer alacak.

Ücretsiz olan kampa katılmak için acele etmelisiniz, çünkü yalnızca 60 kişi katılabiliyor ve son başvuru tarihi 6 Ağustos. Katılmak için buradaki başvuru formu ile başvuru formu doldurabilirsiniz. Başvuru yapanlar arasından yapılacak seçimin ardından katılmaya hak kazananlara email atılacak.

Su hakkı çağrı konuşması:

Konaklama

Büyükada Kartal Belediye Tesisleri’nde çadırlarda konaklama yapılacak.

Kamp alanına ulaşım

Etkinlik alanına 25 Ağustos’ta saat 12:00’dan itibaren girilecek. Saat 8:30, 9:30, 10:30 ve 11:30’da Kartal İskelesi’nden kalkan Prenstur tekneleriyle Büyükada’ya ulaşılabilir.

Su Hakkı Kampanyası’nın Kartal Belediyesi’nin desteğiyle geçen yıl ilkini düzenlediği Yaşam İçin Su Yaz Kampı bu yıl 25-26-27 Ağustos tarihlerinde yine Büyükada Kartal Belediye Tesisleri’nde gerçekleşecek. Bu yıl bir kez daha Kartal Belediyesi’nin desteği ile düzenlenecek yaz kampında Adalar Kent Konseyi de yer alacak. Film gösterimlerinin, atölyelerin, ve toplantıların yapılacağı yaz kampında yerel hareketlerden ve çeşitli kurumlardan konuşmacılar yer alacak.

Üç gün boyunca hem su hakkı mücadelesini nasıl büyüteceğimizi konuşacağımız hem de deniz kıyısında, ağaçların arasında birlikte güzel vakit geçireceğimiz yaz kampına katılım tamamen ücretsiz olmakla birlikte 60 katılımcı ile sınırlı olacaktır. Bu nedenle başvuru formunu dolduranlar arasından bir seçim yapılacaktır. Kampa katılmayı düşünüyorsanız başvuru formunu 6 Ağustos gününe kadar doldurmanızı rica ediyoruz. 11 Ağustos Cuma günü ise e-mail adresine başvurunuzla ilgili mail göndereceğiz. Konaklama Kartal Belediyesi’nin Büyükada Sosyal Tesisleri’nin çay bahçesi alanında herkesin kendi yanında getirdiği çadırlarda olacak.

Kamp Programı

25 Ağustos Cuma

26 Ağustos Cumartesi

27 Ağustos Pazar