Meral Akşener’den yeni parti için önemli sözler

MHP’de başkan adayı olduğu için ihraç edilen Meral Akşener kısa bir süre önce yeni parti kuracağını duyurmuştu. Kuruluşunun Kasım ayında tamamlanması beklenen partiyle ilgili konuşan Akşener, önemli adımlar attıklarını kaydetti.

Akşener’in açıklamalarının yer aldığı Yeniçağ’dan Orhan Uğuroğlu’nun yazısının ilgili bölümü:

“Çok hızlandık, önemli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz

Bugüne kadar son derece tedbirli konuşan Akşener’in kararlı, heyecanlı, yüksek moralli ve ilk kez çok da umutlu olduğunu anladım.

Çok hızlandık, önemli adımlar attık, atmaya da devam ediyoruz’ diye bir solukta özetledi yeni parti konusundaki gelişmeleri.Kurucular Kurulu konusunda Prof. Dr. Ümit Özdağ ile birlikte çalıştıklarını vurgulayan Akşener çalışmalarının çok olumlu karşılandığını ve her çevreden geniş ve önemli destekler aldıklarını vurguladı.

Türkiye genelinde örgütlenme aşamasına henüz başlamadıklarını belirten Akşener, ‘sağlam ve güvenli adımlar atmak için önce partinin resmen tamamlayacak sonra da örgütlenmeyi tamamlayacağız’ dedi.

Partilerin Kurucular Kurulu bir binanın temeli gibidir. Temel sağlam olursa bina da elbette çok sağlam olur. Her türlü siyasi hücuma, depreme karşı çok dayanıklı ve güçlü olur.

Gerek Akşener’in gerekse Özdağ hocanın siyasi deneyimi anlaşılan yeni partiye çok güçlü şekilde yansıyacak.”