MEB önünde ‘Ensar’ protestosu

Ankara’da demokratik kitle örgütleri, Ensar Vakfı ile MEB’in protokol imzalanması ve kadınların haklarını yok sayan müftülere nikah yetkisine karşı protesto eylemi düzenlemek için MEB önüne gitti.

Ankara Demokratik Kitle Örgütleri Platformu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) eğitim uygulamalarını protesto etmek için MEB önüne gitti. Hem müfredat teklifine “cihat” kavramının eklenmesine hem de MEB’in çocuk istismarıyla gündeme gelen Ensar Vakfı ile protokol imzalamasına karşı basın açıklaması yapan demokratik kitle örgütleri “Çocuklarımızı Ensar’a teslim etmeyeceğiz. Eğitimde karanlığa izin vermeyeceğiz” dedi.

Örgütler adına açıklamayı yapan Pir Sultan Abdal 2 Temmuz Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Murtaza Demir, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın müfredat teklifi kabul görürse, eğitim alanın tamamı tarikat ve cemaatler için dikensiz gül bahçesi haline getirilecek, eğitim programına cihat ve dini istismara açık pek çok başka içeriğin eklenmesinin önü açılacak, mezhepçilik eğitim politikasının ana unsuru haline getirilecektir.

Bu teklifin kabul edilmesi halinde çocuklarımız; dinci ama çıkarcı, dinci ama IŞİD militanı, dinci ama cumhuriyet, medeniyet, laiklik, demokrasi ve insanlık düşmanı olarak yetiştirilecek; bilim ve evrensel insani değerler yerine orta cağ karanlığına götüren bir anlayışın tohumları eğitim kurumlarımız aracılığıyla ülkemizin geleceğine serpilecektir.” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar