İsmail Erdem, Erzincan’ın Kurtuluşunun 95. Yıl Şölenine Katıldı

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Sinan Erdem Spor Salonu’nda binlerce Erzincanlının katıldığı 95. yıldönümü şölenine katıldı.

Erzincanlı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın ev sahipliğindeki tören, mehter takımının gösterisiyle başladı. Erzincan yöresinden halkoyunları ekibinin gösterisi de salondakileri coşturdu.

Kurulan fuar alanını gezen Bakan Yıldırım’ın peynir döneri kestiği şölende, Hüseyin Turan ve Ebru Gündeş de konser verdi. Şölen, 24 Şubat Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı. Törene Yıldırım’ın yanı sıra milletvekilleri belediye başkanları kaymakamlar ve çok sayıda Erzincanlı katıldı. Yıldırım, gerçek hemşerilik duygusunun bu salonda kendini gösterdiğini ve hemşerileriyle gurur duyduğunu belirterek şöyle konuştu: “Diğer ülkeler krizden krize koşarken ülkemiz krizler bir yana kalkınmada dörtnala devam etti. Bölünmüş yollarla milleti, hayatları birleştirdik. Hızlı tren sevdası gerçeğe dönüştü. Hızlı tren artık Erzincan’a da gidecek. Ankara-Erzincan 2.5 saat olacak. Artık İstanbul’dan ver elini Erzincan 7 saatte gidilecek”

Toplantıya katılan Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, toplantı sonrası yaptığı konuşmada sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek, “ İstanbul birçok ilin merkez nüfusundan fazıla nüfusu o ilden bulunan insanları bağrında barındırıyor. Kendi illerinde bu kadar dayanışma içinde olmayın vatandaşlarımız, gurbet havasında ve İstanbul gibi zenginliğin merkezinde bir araya gelerek güç oluşturma, yardımlaşma ve dayanışma gibi düşüncelerle çok güzel çalışmalar yürütüyor. Bu güzel çalışmalar başka iller için teşvik edici niteliliği de sahip bulunuyor” dedi.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar