İstanbullu çift 3 aydır evliydi, bıçak kalbine saplandı

İstanbul Esenyurt’ta 3 aydır evli olan çift, aralarında çıkan tartışmada bıçak kalbine saplandı. Emlak şirketinde çalışan 26 yaşındaki Sinan Aktaş ile 3 aydır evli olduğu kendinden 5 yaş küçük olan 21 yaşındaki İlknur Aktaş arasında iddiaya göre kıskançlık tartışması çıktı. Edinilen bilgiye göre, tam o esnada bıçak Sinan Aktaş’ın kalbine saplandı. Genç adam hayatını kaybetti.

Olay, Esenyurt Pınar Mahallesi 1479 sokakta meydana geldi. Emlak şirketinde çalışan 26 yaşındaki Sinan Aktaş ile 3 aydır evli olduğu kendinden 5 yaş küçük olan 21 yaşındaki İlknur Aktaş arasında iddiaya göre kıskançlık tartışması çıktı. Edinilen bilgiye göre, tam o esnada bıçak Sinan Aktaş’ın kalbine saplandı.

Genç kız polise verdiği ifadede, sabah saatlerinde annesiyle hastaneye gittiğini ve eşinin kendisi olmadan gitmemesi sebebiyle çok kızıp bağırarak kendisini tokatladığını söyledi. Tokattan sonra eline ekmek bıçağı alan eşini kendisine zarar vermesini engellemek için tuttuğunu, ancak bu esnada bıçağın kalbine girdiğini belirtti.

Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği’nde sorguya alınan ve ağlayarak ifade veren genç kadın, kocasını kendisinin öldürmediğini ifade edip, gündüz saatlerinde annesiyle hastaneye kontrole gittiğini belirterek “Eşim akşam bunun için çok kızdı. Bana “bensiz nasıl gidersin” diyerek kızdı, bağırdı ve tokat attı. Sonra eline bıçağı aldı. Kendine zarar verecekti. Bende kendisine zarar vermesin diye elini tutmaya çalıştım. Tutamayınca bıçak kendisine saplandı “ dedi.

Adli Tıp tarafından yapılacak incelemede Aktaş’ın eğer tutmuşsa, bıçağı tutma şeklinden olayın çözüleceği öğrenilirken . Cinayet zanlısı olarak gözaltına alınan İlknur Aktaş emniyetteki ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Bakırköy cezaevine kondu.

Bu habere ekleyebileceğiniz bir görüşünüz var mı? İsterseniz, yorumlar kısmına ekleyebilirsiniz.

Yorumları Göster
x
Yorumlar