İstanbul’da su faturaları artık e-devletten ödenebilecek

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), Türksat ve Bankalararası Kart Merkezi (BKM) arasında imzalanan son protokol ile İstanbul’da su aboneleri faturalarını e-devlet üzerinden ödeyebilecek.

Ayrıca, su faturalarına bundan sonra karekodlu barkod konulacak ve aboneler 3 boyutlu güvenlik sistemi ile ödemelerini daha hızlı ve güvenli yapabilecek.

Bünyesindeki internet şubesi ile bir çok alanda abonelerine hizmet veren İSKİ, fatura tahsilatında yeni bir uygulamaya başladı. İSKİ, Türksat ve Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM) arasında imzalanan protokol ile e-Devlet üzerinden de fatura tahsilatı sistemi devreye alındı. Bu sayede İSKİ aboneleri, faturalarını e-Devlet üzerinden ödeyebilecek.

Ayrıca İSKİ, su faturalarının üzerine kare-kod koyarak, abonelerine 3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure) sistemi yöntemi ile daha hızlı ve güvenli fatura ödeme imkanı sağlıyor.

İSKİ’nin e-Devlet’ten vermekte olduğu hizmetler şöyle:

e- Devlet’te İSKİ’ye Nasıl Ulaşılır?

e-Devlet sistemine erişim sağlandıktan sonra belediye hizmetlerine tıklanır. Türkiye haritasından İstanbul seçilerek yerel hizmetler kapsamında İSKİ logosuna tıklanır. Ardından ilgili hizmet seçimi yapılarak hizmet kullanılmaya başlanır.